Wed it » Ślubne Porady i Wskazówki » Konsultantka Ślubna » Organizacja wesela – Kraków | Jak się za to zabrać?

Organizacja wesela – Kraków | Jak się za to zabrać?

Drodzy Państwo Młodzi z Krakowa i okolic! Niepokoi Was wizja organizowania ślubu i wesela bez niczyjej pomocy i słowa porady? Nie wiecie nawet za bardzo od czego zaczyna się zwykle przygotowania? Zdecydowanie można poczuć się zagubionym, biorąc pod uwagę, że dziś przemysł ślubny nawet nie tyle prężnie się rozwija, co chyba osiągnął już swoje apogeum. Ilość opcji, spośród których najczęściej trzeba wybrać tylko jedną (sala weselna, suknia ślubna, wzór zaproszeń, podarunek dla rodziców, fotograf ślubny itd.), przytłacza znakomitą większość przyszłych państwa młodych, którzy zazwyczaj nie mają przecież doświadczenia w organizowaniu tak dużych (i tak ważnych!) wydarzeń. Jak należy zabrać się za organizację wesela i do kogo można zwrócić się o pomoc w tej sprawie?

kraków organizacja ślubu, para młoda na sesji poślubnej

W Krakowie i innych dużych miastach w Polsce najlepiej zacząć od poszukiwania sali weselnej, ponieważ w większości lokalizacji, zwłaszcza tych najbardziej atrakcyjnych i najwyżej ocenianych, wolne terminy są naprawdę odległe – sale rezerwuje się aktualnie nawet nie na dwa, a na trzy lata do przodu! Całą resztę się do tego terminu „dogra”. Zanim nawet zaczniecie szperać po Internecie w poszukiwaniu najdogodniejszego dla Was miejsca na przyjęcie weselne, zastanówcie się przede wszystkim nad stylistyką wesela – raczej nieciekawy dałoby to efekt wizualny, gdyby najpiękniejsze nawet dekoracje w stylu glamour umieszczono w typowo rustykalnej scenerii, odwrotnie zresztą również. Weźcie pod uwagę, że w grę wchodzą też coraz bardziej popularne weselne zabawy o konkretnej tematyce – na przykład wesele w stylu marynistycznym, które możecie zorganizować na prawdziwym statku lub barce, wesele w stylu góralskim lub z nutą folkloru innych regionów czy nawet krajów, lub też wesele osadzone w konkretnej epoce, jeśli taka tylko jest Wasza wola. Ustalcie, na jaki styl się decydujecie i postarajcie się być w nim konsekwentni. Organizujecie wesele w stylu rustykalnym? Poszukajcie drewnianego dworku lub folwarku pod Krakowem położonego w bezpośrednim sąsiedztwie dzikiej natury – wybór takich miejsc w Małopolsce jest niemały. Wyobraźcie sobie tylko: zwiewna, koronkowa suknia panny młodej, wianek z polnych kwiatów na jej głowie, drewniane ozdoby na stołach, wieńce ze słomy na oparciach krzeseł, typowo biesiadna kapela… Wolicie jednak styl glamour? Może skusicie się na zorganizowanie wesela na zamku? W Krakowie i okolicach nie brakuje rzecz jasna także i takich budynków – wciąż udostępnianych, chociaż zabytkowych zamków, dworków i pałacyków, a także eleganckich sali bankietowych w hotelach czy domach weselnych.

organizacja ślubu w Krakowie, sesja poślubna

Planowanie ślubu – jego przebiegu, atrakcji weselnych, załatwienie noclegów dla gości, transportu, dokumentów i wielu innych ważnych spraw związanych ze ślubem i weselem to nie lada wyzwanie dla niewprawionych w tym osób. Podejmowanie licznych decyzji niemal na każdym kroku nie byłoby może samo w sobie aż tak problematyczne, gdyby nie fakt, że najpierw trzeba wiedzieć, czego się w ogóle potrzebuje, a potem jeszcze znaleźć dla siebie różne opcje do porównania. Ustalanie listy spraw do załatwienia przed ślubem, a potem odhaczanie po kolei punktów z tej listy jest niebywale czasochłonne, wymaga zdolności dobrej organizacji oraz niemałej samodyscypliny, by przestrzegać harmonogramu zadań. Niektóre pary radzą sobie z tym wszystkim bez zarzutu, jednak co wtedy, gdy nie macie na tyle czasu, by się tak zorganizować? Co wtedy, jeśli świadkowie czy rodzice też nie są w stanie pomóc w organizacji ślubu i wesela?

Nie obawiajcie się! Z pomocą pospieszy ochoczo konsultantka ślubna, która w Krakowie czy gdzieindziej na terenie Małopolski zorganizuje Wam niepowtarzalny ślub oraz wesele w wybranej stylistyce.

Czy warto skorzystać z pomocy konsultantki ślubnej?

Tak zwana wedding plannerka, czy po prostu konsultantka ślubna, przede wszystkim podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami i pomoże w podjęciu niejednej trudnej decyzji. Udostępni Wam poza tym bazę sprawdzonych, profesjonalnych usługodawców, doradzi w wyborze konkretnych usług i rozwiązań, a następnie skontaktuje się z wybranymi firmami za Was, dzięki czemu oszczędzicie naprawdę wiele czasu! Dzięki konsultantce ślubnej możecie oszczędzić nawet do 250 godzin, które potrzebne są na samodzielne podejmowanie kontaktów i inne czynności organizacyjne. Nie musicie jednak współpracować z konsultantką od samego początku – możecie skorzystać z jej doradztwa w każdej chwili, niezależnie od stopnia zaawansowania Waszych przygotowań – na przykład wtedy, kiedy o czymś zapomnicie, coś posypie się Wam w ostatniej chwili lub po prostu będziecie potrzebowali profesjonalnej porady. Wachlarz możliwości współpracy jest tak szeroki, że bez wątpienia zaspokoi indywidualne potrzeby każdej pary: konsultantka ślubna podejmie się bowiem zarówno kompleksowej organizacji ślubu i wesela, jak i jednorazowej ślubnej konsultacji.

organizacja ślubu i wesela kraków, sesja pary młodej Kazimierz

Z pomocą konsultantki poza cennym czasem możecie zaoszczędzić również… pieniądze! Konsultantka ślubna w Krakowie i okolicach z całą pewnością wynegocjuje dla Was korzystne stawki u usługodawców i pomoże Wam się z nimi rozliczyć. Zawsze będzie trzymać się ustalonego budżetu ślubnego, jednak niewykluczone, że dzięki niej pod tym względem wyjdziecie nawet na plus. Zadaniem konsultantki ślubnej jest odciążenie młodej pary – nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. Konsultantka będzie dla Was niezawodnym wsparciem nie tylko podczas przygotowań, ale i w trakcie samego ślubu i wesela, a także i po uroczystościach, kiedy to trzeba dotrzymywać kolejnych terminów płatności i wywiązywać się z dalszych umów. W Krakowie, podobnie jak w innych dużych miastach Polski, wybór wszelakich opcji jest przeogromny, lecz jednocześnie ich dostępność bywa mocno ograniczona ze względu na bardzo duży popyt. Czasami pomoc ze strony doświadczonej osoby z wypracowanymi, zaufanymi kontaktami jest jedyną słuszną opcją, jeśli nie chcecie stracić nerwów już na samym starcie. Wasza konsultantka ślubna dopilnuje, by o niczym w całym ślubnym ambarasie nie zapomniano, podczas gdy Wy będziecie mogli z wolnymi umysłami cieszyć się świętem Waszej miłości!