Wed it » Ślubne Porady i Wskazówki » Porady Ślubne » W marynistycznym stylu – unikatowe wesele na statku

W marynistycznym stylu – unikatowe wesele na statku

Niejedna para młoda marzy, by ich wesele było niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla nich samych, ale również, by pozostało przez długie lata w pamięci i na ustach wszystkich gości. Sposobów na organizację niepowtarzalnego wesela jest wiele, jednak dla par kochających wodę bez wątpienia najlepszą z opcji będzie organizacja wesela na statku lub na barce.

Wesele na statku lub na barce można zorganizować oczywiście w miejscowościach położonych bezpośrednio nad Wisłą oraz Odrą. Bez problemu wystawicie takie przyjęcie w Krakowie, w Warszawie czy we Wrocławiu, a wybór pływającego lokalu będzie w tych miastach niemały. Poza tym opcję zorganizowania wesela na statku znajdziecie wszędzie tam, gdzie są duże naturalne zbiorniki wodne. W grę wchodzą naturalnie mazurskie jeziora oraz przybrzeżne wody Bałtyku. Może kochacie snorkeling albo jesteście wprawnymi nurkami i Waszą pasją jest zwiedzanie egzotycznych morskich raf? Jeśli nie chcecie Wszystkich gości ściągać na plaże w Chorwacji, Egipcie czy Izraelu, możecie poszukać barki lub statku w Polsce, na których urządzicie wesele w stylu, który wiele powie o Waszych pasjach – bliskość wody się liczy!

sesja ślubna na statku, ślub na wodzie

Zastanówcie się, czy nie chcielibyście zawrzeć związku małżeńskiego w plenerze na statku lub na plaży. Ślubu plenerowego na deskach pokładu statku może bez najmniejszego problemu udzielić urzędnik państwowy oraz, w przypadku ślubu symbolicznego, jakakolwiek inna upoważniona do tego osoba. Nie miejsce, a przysięga liczy się przecież najbardziej. Możecie też zastanowić się nad jakimś symbolicznym gestem, korzystając z okazji, że jesteście nad wodą. Może uroczyście poślecie w morze list w butelce, zawierający Wasze osobiste przysięgi?

Marynistyczne dekoracje i dodatki

Dzięki marynistycznym ozdobom uczynicie swoje wesele na statku jeszcze bardziej wyjątkowym i niepowtarzalnym! Już na zaproszeniach możecie przemycić marynistyczne motywy – może kotwicę lub ster? A może zaproponujecie gościom marynarski dress code? Kaszkiety na głowach panów, kapelusze na głowach pań, busole w kieszeniach ubrań w marynarskie pasy. Cały pokład możecie ubrać w płótna w niebiesko- lub czerwono-białe wzory, a na oparciach krzeseł powiesić rybackie sieci z przyczepionymi szeleszczącymi muszelkami. Wśród dekoracji mogą znaleźć się nie tylko ośmiornice, ryby czy inne morskie żyjątka, lecz także mityczne morskie stwory, na przykład syreny. A może drużba zgodzi się przebrać za jednookiego pirata? Będzie to z pewnością niezwykle oryginalny motyw, cieszący się zainteresowaniem gości.

pomysłowa tablica gości, wesele na statku

Jedzenie i muzyka

Jeśli wybierzecie na swoje wesele barkę z restauracją, prawdopodobnie właściciel zaoferuje Wam menu weselne złożone ze stałych potraw szefa kuchni. Może uda Wam się uzgodnić, jakie konkretnie potrawy lub, w jakim stylu jedzenie interesuje Was ze względu na stylistykę wesela. Jeśli jednak barka czy statek nie posiadają zaplecza restauracyjnego, możecie zamówić dopasowany do potrzeb catering. Niewątpliwie ciekawie i kolorowo będzie na marynistycznym weselu wyglądał szwedzki stół, na którym nie może przecież zabraknąć owoców morza, a także nietuzinkowo wyglądających słodkości, najlepiej w kształtach kojarzących się z morzem czy jeziorami.

Decyzja, czy na Waszym weselu zagra zespół czy DJ, nie należy do najprostszych i uwarunkowana jest przez liczne czynniki. Dowiedzcie się, jakie rozwiązanie jest najczęstszym w wybranym przez Was lokalu oraz, jakie inne opcje są możliwe. Czasami ze względu na ograniczoną ilość miejsca, po prostu trzeba się zdecydować na muzykę z konsolety, choć niewątpliwą atrakcją na marynistycznym weselu będzie zespół śpiewający szanty na żywo.

Praktyczne wskazówki

Pamiętajcie, że możliwości statku czy barki pod względem przestrzeni, a więc i ilości osób, są ograniczone. Koniecznie upewnijcie się, że upatrzony przez Was lokal jest przystosowany do przyjęcia odpowiedniej liczby gości. Zapytajcie, jak wygląda parkiet do tańczenia oraz o rozmieszczenie miejsc siedzących na pokładach. Ślub i zabawa weselna na deskach statku, pod gołym niebem, to gwarancja przepięknych, klimatycznych ujęć w kadrze profesjonalnego fotografa ślubnego, lecz wiąże się z nimi również pewne ryzyko, o którym pod żadnym pozorem nie można zapomnieć – w razie deszczu lokal musi dysponować przestrzenią dla wszystkich gości na zadaszonym pokładzie. Barka nie musi pływać po rzece czy jeziorze – może być zacumowana przy brzegu, a wrażenia i widoki tak czy inaczej będą wyjątkowe. W przypadku rejsu w trakcie zabawy należy pokryć koszty ubezpieczenia każdego gościa – jest to konieczne, jeśli podczas wesela spożywany jest alkohol. No właśnie, kołyszący się statek i alkohol. Pewnie teraz zadajecie sobie pytanie: „Czy to się sprawdza w praktyce?”. Odpowiedzieć na to pytanie można nieco przewrotnie: „Na Titanicu bale odbywały się codziennie!”. Naturalnie także na mniejszych gabarytowo statkach czy barkach, przystosowanych do organizowania przyjęć, nie odczuwa się silnego kołysania. 

wesele na statku, zabawa weselna na barce

Ceny marynistycznego wesela

Cena za zorganizowanie wesela w stylu marynistycznym, tak samo, jak organizacja wesela w każdym innym stylu, zależy od Waszego budżetu weselnego. Jeśli jednak chcecie Wasze przyjęcie weselne zorganizować na statku lub barce, musicie wziąć pod uwagę dodatkowy koszt jej wynajęcia. W Krakowie na przykład średnią ceną za 1h rejsu statkiem po Wiśle jest 2 000 zł netto. Pamiętajcie, że statek nie musi pływać przez całą noc! Możecie zaplanować jedynie jeden krótki rejs, wówczas ceny najmu będą niższe.

Ślub w plenerze, zwłaszcza, gdy nieopodal mieni się tafla wody, to nie byle jaka gratka dla ekipy filmowej i fotografa – film i zdjęcia wychodzą magicznie i stanowią doskonały materiał do portfolio. Rejs statkiem gwarantuje niezapomniane przeżycia, dzięki czemu Wasz wyjątkowy dzień będzie naprawdę wyjątkowy – nie tylko dla Was! Wesele na wodzie to wciąż bardzo oryginalne i nietuzinkowe rozwiązanie, doskonałe dla oryginalnych i nietuzinkowych państwa młodych!