Wed it » Ślubne Porady i Wskazówki » Porady Ślubne » Ślub i wesele w Tychach – jak to ogarnąć?

Ślub i wesele w Tychach – jak to ogarnąć?

Jeśli właśnie planujecie wesele i przynajmniej jedno z Was mieszka lub pochodzi z okolic Tychów, rozważcie, czy te okolice właśnie nie są idealnym miejscem na Wasze zaślubiny i weselne przyjęcie. Dlaczego?

Spieszymy z wyjaśnieniami! Śląsk jest regionem bogatym zarówno w sielskie, jak i typowo industrialne krajobrazy, dlaczego też raczej nie powinniście mieć problemów ze znalezieniem odpowiadającej Wam scenerii na sesję ślubną, a także i właściwego lokalu na przyjęcie weselne, który będzie pasował do stylu Waszego wesela – okolice Tychów obfitują w przeróżnie urządzone, wyjątkowo klimatyczne lokale. Poza tym na Śląsku wcielić w życie można charakterystyczne dla tego regionu tradycje weselne – wyjątkowo interesujące i nierzadko naprawdę zaskakujące dla gości przybyłych z innych regionów naszego kraju, bo nigdzie indziej niespotykane. To tylko kilka z licznych powodów. Dowiedz się, jak kreatywnie i bezproblemowo zorganizować wesele w Tychach!

dekoracje sali weselnej Tychy, polecana konsultantka ślubna

Od czego zacząć organizację wesela w Tycach?

Niezmiernie istotne jest, żebyście na wstępie ustalili, jaka stylistyka wesela podoba Wam się najbardziej oraz, czy w ogóle ma to dla Was jakieś znaczenie. Jeśli ma, warto od tego właśnie zacząć. Królewskie wesele w stylu glamour, skromna sielska uroczystość i wesele w rustykalnym stylu w starym dworku lub browarze, a może jakiś konkretny motyw, na przykład marynistyczny lub hawajski – niewykluczone, że w plenerze pod namiotem? Szukajcie miejsca i lokalu w stylu, który będzie pasował do ustalonego przez Was motywu. W Tychach z pewnością znajdziecie wiele lokali, zarówno eleganckich, lśniących nowością i bielą posadzek, jak i klimatycznych, rustykalnych wnętrz, obłożonych drewnem, cegłą czy kamieniami. Na terenie Śląska znajdują się też liczne piękne, odrestaurowane sale w kopalnianych grotach, starych browarach lub zamkach, które idealnie nadadzą się na tradycyjne, lecz zarazem i nietuzinkowe śląskie wesele. Zajrzyjcie koniecznie na przykład do Browaru Obywatelskiego – dość nietypowego, zaskakującego wystrojem lokalu, w którym można urządzić wspaniałe wesele w iście śląskim stylu, ale nie tylko! W industrialnym wnętrzu tego browaru, w którym do dziś produkowane jest oryginalne piwo o nazwie Tichauer, znajdują się bowiem odrestaurowane maszyny oraz dekoracyjne beczki na piwo. Jeśli więc Wy i Wasi goście jesteście piwoszami, to zdecydowanie odpowiednie miejsce dla Was! Pamiętajcie jednocześnie, że z każdego wnętrza da się wykrzesać naprawdę wiele dzięki odpowiednim dekoracjom, dlatego nie przejmujcie się, jeśli nie znajdziecie w okolicy czegoś dokładnie w takim stylu, jakiego byście oczekiwali. W wyborze sali weselnej bardzo ważne są też bowiem inne czynniki, takie jak na przykład odległość lokalu od kościoła – wiadomo, im bliżej parafii zaślubin jest lokal, w którym odbędzie się przyjęcie, tym lepiej. Ważnym zadaniem, którego powinniście się na początku planowania wesela podjąć, jest też sporządzenie, przynajmniej orientacyjnej, listy gości weselnych. Lokal musi przecież oferować określoną ilość miejsc przy stołach oraz dysponować dostateczną przestrzenią na parkiecie, o ile oczywiście przewidujecie tańce.

regionalne przysmaki na słodkim stole, wedding planner Tychy

Wesele w Tychach, co po wyborze sali…

Po wyborze sali przychodzi czas na znalezienie i zatrudnienie odpowiadających Wam usługodawców: fotografa, ekipy filmującej, zespołu lub DJ-a, a także innych, zapewniających różnorodne atrakcje dla gości. Jakie to mają być atrakcje, zależy tylko od Was – wybór jest praktycznie nieograniczony. Rozejrzyjcie się za ofertami w Internecie lub popytajcie wśród znajomych. Klimatyczne sztuczne ognie, widowiskowe fajerwerki, pyszne lody rzemieślnicze, kolorowa wata cukrowa, obwoźny Prosecco Bar, smakowe nalewki, pokaz barmański, fotobudki czy fotolustra, a nawet… weselne sushi! Istnieje wiele opcji, dzięki którym możecie sprawić, że Wasze wesele zapadnie w pamięć gości jako niepowtarzalne i wyjątkowo kreatywne. By było ciekawie i jednocześnie tradycyjnie, możecie przemycić na salę weselną tradycyjne śląskie elementy – na przykład związane z kopalniami, czyli po ślońsku „grubami”, ozdobne bryłki węgla. Na podarunki dla gości z kolei możecie wybrać inne wyroby z węgla, na przykład mydła lub przypominające węgiel anyżowo-miętowe cukierki zwane „kopalniokami”. Zadbajcie o to, by na słodkim stole pojawiły się tradycyjne śląskie wypieki, tak zwane „kołocze”. Są to ciasta, które wyrabia się tradycyjnie z mąki pszennej lub żytniej – niegdyś w kształcie koła, dziś najczęściej prostokątne. Śląskie kołacze koniecznie muszą mieć nadzienie serowe, makowe lub jabłkowe, czasami jest to także zwykłe ciasto z kruszonką bez nadzienia. Przed ślubem koniecznie zaproście najbliższych gości przed dom rodzinny panny młodej na jej zwyczajowe „wykupiny”. To kolejna śląska tradycja, w trakcie której świadkowa ma za zadanie „sprzedać” panu młodemu przyszłą małżonkę za jak najlepszą cenę (symboliczna waluta jak najbardziej wchodzi w grę, może nią być wódka, drobne pieniądze lub zabawne fanty, na przykład pluszowe maskotki). Gdy „żenich”, czyli śląski pan młody, proponuje zbyt niską cenę, świadkowa może zaoferować mu w ramach żartu siostrę lub kuzynkę zamiast panny młodej. Często pan młody musi wykonać jakieś trudne zadanie, żeby udowodnić, że zasługuje na swoją wybrankę. Taka zabawa, zorganizowana odpowiednio wcześniej przez ceremonią w kościele, zwykle zachwyca gości z innych stron, powodując u nich salwy śmiechu i zostawia u nich po sobie fenomenalne wspomnienia na długi czas.

organizacja ślubu Tychy, słodki stół na sali weselnej

Jak ogarnąć organizację ślubu i wesela bez stresu i wpadek?

Mieszkając w Tychach lub w innym dużym mieście na Śląsku, stoi przed Wami praktycznie nieskończenie wiele możliwości wyboru zarówno lokali do świętowania, jak i różnorodnych usług. Rozglądanie się za atrakcjami weselnymi, podejmowanie kontaktów, podpisywanie umów… Nie będziemy Wam mydlić oczu. Organizacja wesela nie jest zadaniem łatwym i szybkim do zrealizowania. Zwłaszcza w miastach, gdzie wachlarz usług i cen za te usługi jest ogromny, przyda Wam się pomoc ślubna: ze Ślubnego Ambarasu wybawi Was ze stuprocentowym sukcesem doświadczona konsultantka ślubna! Dzięki niej znacznie skrócicie czas przygotowań, ponieważ praktycznie wszystko zrobi ona za Was: podzieli się z Wami kontaktami do sprawdzonych usługodawców, pomoże Wam wybrać najlepsze dla Was opcje, pomoże się rozliczyć, a do tego posłuży radą i wsparciem. Z pomocą konsultantki ślubnej poza cennym czasem możecie zaoszczędzić również… pieniądze! Konsultantka ślubna w Tychach i okolicach z całą pewnością wynegocjuje dla Was jak najkorzystniejsze stawki u usługodawców, a już na pewno nie pozwoli na to, by budżet wymknął się spod kontroli. Konsultantka będzie dla Was niezawodnym wsparciem nie tylko podczas przygotowań, ale i w trakcie samego ślubu i wesela, a także i po uroczystościach, kiedy to trzeba dotrzymywać kolejnych terminów płatności i wywiązywać się z dalszych umów. Wasza konsultantka ślubna dopilnuje, by obyło się bez jakichkolwiek wpadek, podczas gdy Wy będziecie mogli z wolnymi umysłami cieszyć się świętem Waszej miłości!