Wed it » Ślubne Porady i Wskazówki » Ślub » Ślub humanistyczny

Ślub humanistyczny

Ślub humanistyczny to nieformalny sposób zwarcia małżeństwa

Jeśli Twoja sytuacja lub przekonania sprawiają, że nie decydujesz się na ślub kościelny lub nie chcesz formalizować związku przed urzędnikiem państwowym, a mimo to chcesz złożyć przysięgę w obecności bliskich Ci osób, ślub humanistyczny jest idealną opcją, która sprosta Twoim oczekiwaniom.

Idealny gdy po ślubie cywilnym chcecie przeżyć piękną ceremonię

W tym przypadku nie ograniczają Cię żadne konwenanse i z góry narzucone formy. Twoja kreatywność może znaleźć ujście w tworzeniu scenariusza tej wyjątkowej uroczystości.

Połączenie Twojego pomysłu z moim zmysłem organizacyjnym sprawi, że ten szczególny dzień będzie pełen emocji i wzruszeń lub humoru i szaleństwa – jeśli tylko tego sobie życzysz.

Marzysz o ślubie w niecodziennym miejscu?

Ślub humanistyczny ma tę przewagę nad ślubem kościelnym czy cywilnym, że nie ma z góry ustalonego scenariusza ceremonii, a dodatkowo zaślubiny mogą odbyć się w dowolnie wybranym przez młodych miejscu – choćby w balonie czy łodzi podwodnej.

Przebieg uroczystości również zależy wyłącznie od inwencji Młodej Pary. Ślub możne nawiązywać do ulubionej bajki, filmu lub książki, aby młodzi mogli przeżyć ten wyjątkowy moment jak ulubieni bohaterowie.

Ślub humanistyczny pozwala na złożenie dowolnej przysięgi – popisz się kreatywnością

Kolejną zaletą ślubu humanistycznego jest treść przysięgi, którą narzeczeni mogą ułożyć według własnego uznania. Pełna dowolność – ze szczyptą humoru lub całkiem na serio – przysięgając sobie dokładnie to, co wzajemnie pragną sobie dać.

To doskonała propozycja dla indywidualistów, którzy nie mieszczą się w ustalonych formach i schematach. Ślub humanistyczny otwiera pole do popisu kreatywności i twórczej inwencji.

Powierz organizację ślubu humanistycznego w ręce doświadczonej konsultantki ślubnej

Jednak sam pomysł to nie wszystko. Równie ważna jest jego realizacja i odpowiednia oprawa. Istotne jest zatem, aby do wybranego motywu przewodniego dopasować odpowiednie kwiatowe aranżacje oraz dekoracje miejsca zaślubin i przyjęcia weselnego, tak by wszystkie szczegóły nadały waszemu wydarzeniu niezapomnianego charakteru.

O to wszystko w najdrobniejszym szczególe zadba dla Ciebie Wedit!