Wed it » Ślubne Porady i Wskazówki » Ślub » Ślub cywilny

Ślub cywilny

Ślub cywilny to urzędowa forma zawarcia małżeństwa

Jest on dla osób, które nie identyfikują się z wiarą i chcącą zorganizować ceremonię neutralną wyznaniowo lub są po rozwodzie. Ślub cywilny zawarty zarówno w urzędzie, jak i w plenerze, czy też w dowolnie wybranym miejscu, ma taką samą moc prawną oraz skutki prawne. Jest to bardzo popularna forma zawarcia związku małżeńskiego w przypadku ślubu z obcokrajowcem, choć wtedy konieczne jest dopełnienie dodatkowych formalności.

Ślub cywilny nie musi odbywać się w USC – warto pomyśleć o organizacji ślubu w plenerze

W zależności od Twoich preferencji ślub cywilny może odbyć się w Urzędzie Stanu Cywilnego lub w dowolnie wybranym miejscu. W przypadku organizacji ślubu cywilnego poza Urzędem Stanu Cywilnego np. w plenerze, niezbędne jest spełnienie odpowiednich wymogów. Najistotniejsze jest zapewnienie odpowiedniej powagi miejsca zawarcia małżeństwa oraz uiszczenie dodatkowej opłaty.

Ceremonia ślubu cywilnego również może być niezapomnianym wydarzeniem

W przypadku organizacji ceremonii urzędowej dzięki współpracy z wedding plannerką zyskujesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące wymogów formalnych. Nieoceniona jest również pomoc w przygotowaniu samej uroczystości, tak by nie była to jedynie formalność, a wzniosłe i emocjonalne wydarzenie. Oryginalne kwiatowe dekoracje i spersonalizowana aranżacja miejsca zaślubin sprawią, że będzie to chwila na miarę waszego wyjątkowego uczucia.

Powierz organizację swojego ślubu konsultantce z pasją i doświadczeniem

Oferta kompleksowej organizacji ślubu obejmuje nie tylko dbałość o dopełnienie wymogów formalnych. Na podstawie Twoich oczekiwań, pomogę Ci w wyborze odpowiedniego miejsca, w którym odbędzie się ceremonia. Zadbam o magiczną atmosferę całej uroczystości, oprawę muzyczną, aranżacje florystyczno-dekoratorskie, logistykę imprezy oraz wszystkie detale, by zabawa trwała do białego rana, a nawet dłużej.