Wed it » Ślubne Porady i Wskazówki » Ślub » Ślub międzynarodowy

Ślub międzynarodowy

Wesela w Polsce to piękne uroczystości ze wspaniałymi tradycjami – nic dziwnego że wiele międzynarodowych par decyduje się na ślub w Polsce

Wiele międzynarodowych par mieszkających za granicą, pragnie mimo wszystko zorganizować swój ślub i wesele w Polsce. Ze względu na rodzinę i przyjaciół, z uwagi na koszty, które za granicą są o wiele większe, czy też dlatego, że wesele w Polsce po prostu jest piękne, a przyjęcie weselne nie kończy się tuż po północy.

Decydując się ślub międzynarodowy należy pamiętać o dopełnieniu wszystkich wymagań formalnych – zarówno tych z USC jak i Kościoła

Bez względu na to, jaką ceremonię wybierzecie – ślub kościelny, cywilny czy konkordatowy istnieje szereg dokumentów wymaganych do zawarcia małżeństwa, są to m.in.:

  • dokument tożsamości
  • odpis aktu urodzenia – wraz z tłumaczeniem wykonanym przez tłumacza przysięgłego
  • zaświadczenie o zdolności do zawarcia związku małżeńskiego – wraz z tłumaczeniem wykonanym przez tłumacza przysięgłego
  • poświadczenie aktualnego stanu cywilnego – dotyczy osób które wstępowały wcześniej w związek małżeński

Czas oczekiwania na niektóre dokumenty może wynieść nawet kilka miesięcy. Nie warto zwlekać i już na samym początku ślubnych przygotowań warto zadbać o wszystkie formalności.

Przedślubne przygotowania to niezwykle czasochłonne zajęcie, szacuje się że organizacja ślubu i wesela zajmuje ok 250 godzin. W przypadku gdy para młoda przebywa za granicą organizacja ślubu może okazać się zbyt czasochłonna i problematyczna. Warto wtedy powierzyć tę kwestie doświadczonej konsultantce ślubnej.

Wsparcie konsultantki ślubnej w organizacji ślubu międzynarodowego to pewność w dopełnieniu formalności i gwarancja dbałości o najmniejszy szczegół

Niewątpliwym atutem współpracy ze ślubną konsultantką jest dostęp do gromadzonej przez lata wiedzy i doświadczenia. Ślub międzynarodowy wiąże się bowiem z dopełnieniem określonych wymogów formalnych, zapewnieniem tłumaczeń i złożeniem odpowiednich dokumentów.

Powierzając organizację ślubu międzynarodowego konsultantce ślubnej nie musisz tracić czasu na przeszukiwanie stron internetowych i dzwonienie po urzędach. Poza pewnością w dopełnieniu wymaganych formalności, zyskujesz wsparcie na każdym etapie organizacji ślubu i wesela.

Organizacja ślubu międzynarodowego jest o wiele prostsza przy wsparciu ze strony konsultantki ślubnej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, służę wszelkimi informacjami na temat wymogów formalnych niezbędnych przy organizacji ślubu międzynarodowego.  Oferuję również kompleksową pomoc w organizacji ślubu i przyjęcia weselnego.

Dodatkowym atutem współpracy ze mną jest możliwość sprawnej komunikacji w języku angielskim i niemieckim, co znacznie ułatwia przebieg przedślubnych przygotowań.