Wed it » Ślubne Porady i Wskazówki » Porady Ślubne » Organizacja wesel Zabrze – organizacyjne co i jak czyli jak się do tego zabrać

Organizacja wesel Zabrze – organizacyjne co i jak czyli jak się do tego zabrać

Marzycie o idealnym ślubie i weselu w Zabrzu lub okolicy? Chcecie zorganizować tradycyjne lub zupełnie nietuzinkowe i oryginalne przyjęcie weselne? A może zależy Wam na konkretnym motywie, który będzie się z Wami kojarzył i ukazywał Wasz charakter lub zainteresowania?

Organizacja wesela w Zabrzu nie jest takim zupełnie prostym zadaniem, nawet jeśli nie macie szczególnie wygórowanych wymagań. Trzeba znaleźć salę w dogodnym terminie, w takim stylu, jaki Wam się najbardziej podoba, oferującą określone ceny, dostateczną ilość miejsca, możliwości zrealizowania Waszych pomysłów. Organizując ślub i wesele, trzeba zgrać ze sobą wiele terminów, dopilnować kosztów i realizować płatności w terminie. Trzeba dokonać niejednego wyboru, począwszy od papeterii, przez kolorystykę dekoracji i kwiatów, garnituru dla pana młodego i sukni ślubnej dla panny młodej, zespołu lub DJ-a, fotografa, menu, makijażystki, po szczegóły takie jak spinki do mankietu czy kolor pomadki do ust.

Sala weselna w Zabrzu i okolicach

Podstawą do zorganizowania przyjęcia weselnego gdziekolwiek jest wynajęcie lokalu. Na co zwrócić uwagę, szukając idealnej sali weselnej? Pierwszym krokiem, jaki powinniście podjąć, jest sporządzenie, przynajmniej orientacyjnej, listy gości weselnych. Lokal musi przecież oferować określoną ilość miejsc przy stołach oraz dysponować dostateczną przestrzenią na parkiecie, o ile oczywiście przewidujecie tańce. Niech to będzie Wasz nadrzędny filtr. W wyborze sali na przyjęcie weselne uwzględnić należy również jej lokalizację. Najlepiej, jeśli nie będzie się ona znajdować w dużej odległości od kościoła czy urzędu, w którym bierzecie ślub. Koszt talerzyka zależy oczywiście od Waszego budżetu ślubnego, ale naturalnie i ta kwestia musi koniecznie zostać przez Was uwzględniona. Szukajcie oczywiście miejsc, które będą Wam odpowiadały wystrojem i atmosferą, ale weźcie pod uwagę, że dzięki odpowiednim dekoracjom niemal każdemu budynkowi można nadać określony, pożądany charakter.

regionalne przysmaki na słodkim stole, wedding planner Tychy

Jak wybrać motyw wesela w Zabrzu

Śląsk jest regionem bogatym w urokliwe sielskie i industrialne krajobrazy, obfituje w nietypowe gdzie indziej a oddające śląski charakter lokale oraz opływa w interesujące i nierzadko zaskakujące dla przybyłych z innych regionów Polski gości tradycje weselne. Motywy związane z górnictwem, np. stroje. Jeśli pan młody, w gwarze śląskiej zwany żenichem, jest górnikiem lub wywodzi się z rodziny górników, koniecznie na swój ślub powinien ubrać mundur górniczy czyli strój galowy górnika. Jeśli takiego stroju osobiście nie posiada, można go bez problemu wypożyczyć. Panna młoda, czyli po ślůnsku młoducha, może mieć na sobie wówczas śląski strój ludowy lub chociaż jakieś jego elementy. Panny Młode najczęściej wybierają tradycyjne wianki z kwiatów z kolorowymi wstążkami. Na terenie Śląska znajdują się liczne piękne sale w kopalnianych grotach, starych browarach lub zamkach, które idealnie nadają się na wystawne, tradycyjne ale nietuzinkowe śląskie wesela. Rozejrzyjcie się po okolicy, a niewykluczone, że znajdziecie perełkę bardzo blisko swoich domów. Na podarunki dla gości z kolei możecie wybrać najróżniejsze wyroby z węgla – mydła czy rzeźbione bryły antracytu – lub przypominające węgiel, na przykład anyżowo-miętowe śląskie cukierki zwane „kopalniokami”. Na Śląsku istnieją i kultywowane są do dziś także liczne widowiskowe zwyczaje ślubne, w które można zaangażować przybyłych na wesele gości, zapewniając im tym samym wyjątkową dodatkową atrakcję weselną. Zamiast wieczoru panieńskiego i kawalerskiego organizuje się na Śląsku tak zwany „polterabend” czyli tłuczenie szkła przed domem rodzinnym panny młodej w wigilię ślubu. Śląsk obfituje nie tylko w wierzenia i tradycje, ale i regionalne dania. Na tradycyjnym śląskim weselu nie może zabraknąć rosołu oraz roladek z kluskami i czerwoną kapustą. Na deser warto gościom zaproponować tak zwaną „kopę” – przypominające kopiec kreta ciasto nasączone wódką, z bitą śmietaną, owocami i bakaliami, lub „szpajzę” – mus jajeczny z różnymi dodatkami.

Więcej o śląskich tradycjach i wierzeniach przeczytacie w artykule na temat organizacji wesela w Tychach.

Konsultantka ślubna w Zabrzu

Z pomocą konsultantki poza cennym czasem możecie zaoszczędzić również… pieniądze! Konsultantka ślubna w Zabrzu i okolicach z całą pewnością wynegocjuje dla Was korzystne stawki u usługodawców i pomoże Wam się z nimi rozliczyć. Zawsze będzie trzymać się ustalonego budżetu ślubnego, jednak niewykluczone, że dzięki niej pod tym względem wyjdziecie nawet na plus. Zadaniem konsultantki ślubnej jest odciążenie młodej pary – nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. Konsultantka powinna być dla Was niezawodnym wsparciem nie tylko podczas przygotowań, ale i w trakcie samego ślubu i wesela, a także i po uroczystościach, kiedy to trzeba dotrzymywać kolejnych terminów płatności i wywiązywać się z dalszych umów. W Krakowie, podobnie jak w innych dużych miastach Polski, wybór wszelakich opcji jest przeogromny, lecz jednocześnie ich dostępność bywa mocno ograniczona ze względu na bardzo duży popyt. Czasami pomoc ze strony doświadczonej osoby z wypracowanymi, zaufanymi kontaktami jest jedyną słuszną opcją, jeśli nie chcecie stracić nerwów już na samym starcie. Wasza konsultantka ślubna dopilnuje, by o niczym w całym ślubnym ambarasie nie zapomniano, podczas gdy Wy będziecie mogli z wolnymi umysłami cieszyć się świętem Waszej miłości!